Jak nie stracić pozycji

Temat wpisu:
ryzyko utraty rankingu ( czas czytania 2min )

Zawartość:

  • Mała utrata pozycji – przyczyny,
  • Duża utrata pozycji – przyczyny,
  • Zmiana szablonu – zagrożenie dla SEO,
  • Dodatki w teści ( przespamowanie fraz kluczowych ),
  • Utrata reputacji przez negatywne opinie,
  • Linkowanie z mało wartościowych wpisów,
  • Jak odzyskać dobre miejsce

Masz dobrą stronę internetową, jednak bywają problemy z utrzymaniem wysokich pozycji w czołówce w wyniku wyszukiwania. Pozycje wahają się raz w górę raz w dół a zdarza się że strona spada w wynikach wyszukiwania o kilka pozycji i jest trudno zmienić tą niedobrą tendencję spadkową. 

Mała utrata pozycji może być spowodowana działaniem konkurencyjnych stron www, które aktywnie optymalizują treści, dodają nowe oferty, i zyskują w rankingu reputacji. Odpowiedzią na te działania mogą być podobne z twojej strony. Jeśli brakuje nowych ofert, to warto zastanowić się czy nie wprowadzisz nowej usługi lub produktu, lub opisać je w inny ciekawszy sposób niż jest to do tej pory. 

Warto również sprawdzić strukturę serwisu a w szczególności jego menu i linki wychodzące do podstron. Szczególną uwagą należy obdarzyć proporcje tematów jakie są publikowane w witrynie. Oraz to czy strona nie jest linkowana ( linki przychodzące ) z tzw. śmieciowych stron i katalogów. 

Dużo gorszą sytuacją jest znaczna utrata pozycji o kilkadziesiąt miejsc wówczas przyczyny są bardziej radykalne, ale wbrew pozorom możliwe łatwiejsze do naprawienia. Przyczyną tak radykalnej utraty pozycji mogą być błędne ustawienia metra znaczników Title i description. Wystarczy wykonać jej korektę i bardzo prawdopodobne że strona powróci na dawne miejsca a nawet wyżej. Jak ustawić metal znaczniki i dopasować je do frazy dowiesz się przeprowadzając darmowy test SEO

Duża utrata miejsc ( spadek pozyci ) może być także spowodowana zmianą szablonu na mniej zoptymalizowany pod SEO, dopisanie dużej ilości tekstu z przespamowanymi frazami kluczowymi. Jeżeli nasycenie fraz kluczowych na których nam zależy, i na które strona ma być wysoko wypozycjonowana, jest za duże wówczas strona może stracić kilkadziesiąt miejsc. Pytanie w jaki sposób odzyskać dobre miejsca w rankingu wyszukiwania można a nawet trzeba zapobiegawczo zamienić na to: W jaki sposób nie stracić dobrych miejsc w wynikach wyszukiwarki Google?