jak wypozycjonować stronę www

Tytułem wstępu..
Większość właścicieli witryn internetowych nie ma świadomości, że korzyści przynosi tylko strona umieszczona w TOP10 wyników wyszukiwania. Można powiedzieć, że wtedy jest to jak reklama „umieszczona na centralnym rondzie miasta”, lub spot reklamowy w prime time przekazu mediów. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że rozumiesz wartość wypozycjonowanej strony www.
Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia ( zobacz przykłady SEO naszych klientów )

Co zrobić aby uzyskać dobre pozycje w Google?

Pozyskać wiedzę o pozycjonowaniu stron w różnych wariantach ( sklep, blog, WordPress, ) i wykorzystać tę wiedzę w praktyce!
Łatwo powiedzieć – trudno zrobić.. Ale czy na pewno to takie trudne? Kluczowa podpowiedź brzmi: systematyczność.
Nawet jeśli będziesz wprowadzać małe modyfikacje, uzupełnianie treści, ustawienia kodu metaznaczników, ale w sposób ciągły i systematyczny – według poprawnych wzorów SEO – dobre pozycje są zapewnione!

Co oznacza wypozycjonowanie strony?

Wypozycjonowanie strony to osiągnięcie czołowych miejsc w wynikach wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek.
To także wyprzedzenie konkurencyjnych witryn www w wyścigu o uwagę docelowej grupy odbiorców.
Pozycja TOP 1 oznacza także sukces reklamowy w kategorii internetowej i łatwiejsze budowanie dobrego wizerunku.

Czym są wysokie pozycje?

Trzeba zauważyć, że aktualnie w wyszukiwarkach jest kilka kluczowych marketingowo miejsc, w których można wskazać niezależnie wysoką pozycję witryny. Jest to standardowo wysoka pozycja w wynikach naturalnych wyszukiwania. Następnie, wysoka pozycja w wynikach lokalnych powiązanych z mapami i prezentacją wizytówek Google. Dodatkowo można także mówić o wysokich miejscach w prezentacji grafik ( wyszukiwanie wśród zdjęć ). Listę uzupełnia ranking wyświetlania reklam płatnych Ads Google – tam także można osiągać wysokie pozycje.
Czołowe pozycje przekładają się także na sukces finansowy o ile witryna ma charakter firmowy lub sprzedażowy.

Jak sprawdzić pozycjonowanie?

Sprawdzenie miejsca w Google, czy jesteśmy wysoko ( w TOP10 ) czy nisko, bądź daleko w rezultatach, da tylko jednorazowe pojęcie o stanie SEO witryny. Nawet jeśli mamy tylko kilka fraz do sprawdzenia, to codzienne przeglądanie wyników wyszukiwania, jest już po kilku dniach dosyć uciążliwe. Trudne do systematycznego zrealizowania. Ponieważ potrzebujemy pozycjonować metodycznie, konsekwentnie i systematycznie, monitorowanie pozycji musi zostać ujęte w liczby. Korzystanie z profilu w EntroSEO zwalnia od tej żmudnej czynności, i w efekcie dostajemy dokładne, codzienne wyniki pozycji na wybrane frazy oraz analizę trendów pozycji dla każdej frazy osobno.

jak samodzielnie pozycjonować strony www

Kiedy zacząć pozycjonować?

Optymalizację SEO serwisu www można zacząć już w fazie jego projektowania, kodowania i tworzenia szablonu graficznego. Aktualnie kwestia szybkości ładowania strony w przeglądarce, dobre przygotowanie UX zwłaszcza w części parametrów CLS i TBT ma decydujące znaczenie w pozycjonowaniu trudnych fraz na TOP3. Można także, zanim serwis www zostanie opublikowany tworzyć strony wspierające, artykuły na blogach, które mają podobną treść. Przez odpowiednie umieszczenie linków zwrotnych powstanie część zaplecza pozycjonerskiego.

Narzędzia web pomocne w pozycjonowaniu.

Jest bardzo dużo narzędzi on-line i oprogramowania wspierających pracę pozycjonera. Można je podzielić na trzy kategorie: monitorujące pozycje w wynikach wyszukiwania, analityczne – do analizy danych, programistyczne – do optymalizacji kodu strony.
W efekcie działania analitycznych web-tools otrzymujemy zbiór danych, często opisanych w sposób specjalistyczny, z szeregiem paramaterów, które nic nie podpowiedzą jak pozycjonować stronę, która poddana była audytowi. Ponieważ pozycjonowanie każdej strony jest indywidualne, to dla wypromowania trudnych fraz warto zlecić usługę stałej opieki pozycjonerskiej.

Tworzenie back-links a podwyższanie pozycji.

Jeśli inne serwisy www podają skrót/link do naszej witryny, to obok zysku marketingowego ( wzrost ruchu w witrynie ), dostajemy wzmocnienie znaczenia w sensie wartościowych treści. Dla algorytmów wyznaczających ostatecznie miejsce/pozycję jest to bardzo ważny czynnik. Linki do treści są także elementem UI i UX ( linkowanie wewnętrzne ) pomagającym użytkownikom docierać szybko do treści jakich poszukują. A o to właśnie chodzi przy ustalaniu wyższych pozycji dla treści wartościowych, oryginalnych w kontekście szukanych fraz, i ustalaniu niższych miejsc ( 20-40pozycja ) dla mniej wartościowych. Są też miejsca odległe ( 100 na-300na pozycja ) dla treści prawie bez wartości, które nie są linkowane, lub linkowane na stronach o małym autorytecie.

Jak podtrzymywać wysokie pozycje TOP3 i TOP10

Wypozycjonowana strona, pozostawiona bez systematycznych modyfikacji, pozbawiona stałego rozwijania treści – utraci swoje premiowane miejsca. Dzieje się to dlatego ponieważ inne witryny, przy których czynione są ww. zmiany, przeskoczą w rankingu pozycji wyżej, strącając naszą stronę na niższe miejsca. Zatem aby utrzymać wiodące miejsca konieczne jest systematyczne wdrażanie takich prac jak: optymalizacja kodu, optymalizacja treści, optymalizacja metaznaczników, pozycjonowanie przez linki zwrotne, pozycjonowanie przez nowe treści copywriterskie, aktualizacę treści, linkowanie wewnętrzne, budowanie autorytetu treści.

Pierwsze trzy kroki do poprawienia pozycji przez SEO

slajd_jak02slajd_jak02
Sprawdź czy strona jest zaindeksowana
Krok #01
Wpisz w wyszukiwarkę: site:nazwatwojejdomeny.pl . W efekcie okaże się czy Twoja strona jest zaindeksowana. Jeśli widzisz wyniki wyszukiwania, oznacza to że jest już w indeksie wyszukiwarki. Dodatkowo sprawdź czy wyniki pokazywane są sensowne i nie ma przypadkowych wpisów.
slajd_jak02slajd_jak02
Sprawdź i zmodyfikuj metaznaczniki
Krok #02
Dowiedz się czym są metaznaczniki TITLE i DESCRIPTION dla wyszukiwarek. Sprawdź czy te opisy Twojej strony i podstron są zindywidualizowane. Ustaw odpowiednie wpisy adekwatne do zawartości podstron.
slajd_jak02slajd_jak02
Monitoruj pozycje fraz w sposób metodyczny
Krok #03
Aby zapanować nad pozycjami strony na wybrane frazy musisz mieć aktualne dane z rankingu wyświetlania wyników. Zarejestruj się w systemie do monitorowania pozycji np. naszym systemie do pozycjonowania EntroSEO